GIS - geografické informační systémy

Tvorbou GIS pro úřady mistní samosprávy se zabýváme již od roku 2006. Využíváme pro to osvědčený český software MISYS od firmy GEPRO. Jsme jeho certifikovanými dealery.

Pro koho je tato zkratka zatím jen povědomá a nemá přesnou představu co je jejím obsahem, tak tedy vězte, že velice brzo se s ní setkáte snad na každém kroku. Jde o programové vybavení počítače, které umožňuje díky geografickým datům (mapám a databázím) vyhledávat, analyzovat, zobrazovat informace náležející k zobrazení na mapě. Informace o vlastnících pozemků, uložených podzemních vedeních či požadavcích územních plánů můžete vidět "nad sebou" jako na průhledných foliích. Možnost jejich aktuálního doplňování nebo tisknutí je samozřejmostí. Níže uvedené ukázky jsou vyhotoveny na základě GISu zpracovaného programem MISYS, který pro obce dodáváme.

 

Majetkoprávní vztahy - snadná práce s katastrem nemovitostí

Ukázka vyhledání obecních pozemků, možnosti zadávání různých vlastností pro vyhledání a jejich zpětné vyhledání a vybarvení na mapě. Lze snadno vyhledat budovy podle č.p.. Jediným tlačítkem se můžete dostat na web ČUZK pro kontrolu aktuálnosti dat.

 

Jednoduchá příprava tiskových dokumentů

Na obrázku je názorně předvedena možnost vytvořit lehce dokument obsahující jak výpis nalezené parcely, tak k němu připojený její snímek na katastrální mapě. Lze také vše výhodně promítnout na skutečný stav letecké fotografie.

 

Přehled o skutečném stavu území

V systému MISYS je možné vytvářet mapy a situace ve vrstvách, které je možné vypínat a zapínat a tak střídavě a přehledně analyzovat stav v terénu. Zobrazený stav lze jakkoliv zvětšovat na obrazovce a přímo detailně odměřovat například uložení sítí podzemního vedení od pevných a zřetelných objektů, třeba rohů budov. To vše na základě ORTOFOTOMAPY (leteckých snímků).


Plánování rozvoje obce

Dnes aktuální záležitostí je územní plán obce. Systém MISYS jej zobrazí v potřebných souvislostech s ostatními daty. I tam lze provádět výběry dat a jejich analýzy.

 


Tematické pasporty

Poměrně hodně obcí má na starosti obecní hřbitovy a s tím spojenou povinnou evidenci s množstvím dat. Doplňujícím programem - pasportem MISYSu lze toto vést mnohem snadněji. Pasporty existují i například pro komuninkace, veřejné osvětlení, zeleň apod.


 

Pasport komunikací

Dalším požadavkem kladeným na obce jsou pasporty komunikací. Také čerpání dotací na jejich rekonstrukce a údržbu je jimi podmíněna. Současné papírové evidence nemají šanci proti elegantnímu řešené programem MISYS.

 

Mapy z internetu on-line

Systém MISYS umožňuje také využívání dat z veřejně dostupných serverů - WMS. Jediným tlačítkem si načtete data a mapy z oblastí i mimo vaše katastrální území, vodohospodářské mapy nebo dopravní informace, lesní, turistické a další mapy či správní členění.

Cena zpracování závisí kromě požadovaných pasportů na těchto faktorech - počet obyvatel, počet parcel, katastrální výměra a další. V případě existence digitální mapy (DKM nebo KMD) se zpracování výrazně zlevňuje. Pokud by Vás naše nabídka zaujala, rádi Vám program na Vašem úřadě předvedeme a  sestavíme konkétní cenovou nabídku. Je také možné si program zdarma na 3 měsíce zapůjčit.
V případě zájmu nás neváhejte kontaktovat na e-mail jindra@geonova.cz  nebo na tel.: 777 920129


 

 

 

 

 

 

NOVĚ NÁS NALEZNETE TAKÉ NA FACEBOOKU!!!

http://www.facebook.com/pages/Geonova-sro/523267444361999

   GEONOVA s.r.o.

   Nádražní 397
   580 01 Havlíčkův Brod

   - tel.: 569 428 743
   - fax: 569 428 744

geonova_pic.jpg

20. 4. Marcela

Zítra: Alexandra

Návštěvnost stránek

086260
geonova_foot.png