C - PORADENSTVÍ

Radit umí skoro každý, jde jen o to, co Vám radí. Nechceme Vám radit v něčem, o čem sami mnoho nevíme. Domníváme se však, že 20 let soukromého podnikání v oboru nám pro to dává jisté předpoklady. Často se ve své praxi setkáváme s lidmi, kteří si při koupi nemovitosti (domu, zahrady, lesa) poradit nedali a pak se nechtěně stali našimi zákazníky když zjistili, že mají přeploceno do sousedova nebo jim dům částečně stojí na obecním pozemku. Pokud by informace o stavu nemovitosti měli při jeho koupi, mohli si tak ušetřit jak finance, tak nervy.

Proto neváhejte - menší rady poskytujeme po telefonu (tel. 569 428 743) a zdarma. Za větši porady, někdy i nutně spojené s měřením v terénu, sice zaplatíte (nebo si to necháte zaplatit od realitky či prodávajícího), ale rozhodně méně než později při krušném zjištění skutečného stavu.

Přiklady možného zklámání :

domy se dostavovaly bez kolaudace   zahradady se oplocovaly od oka   lesy se rozrůstaly a nevšimlo se

 

 
Na ukázce jsou jasně vidět rozdíly mezi stavem evidence mapy katastru nemovitostí (žluté linie) a skutečností z leteckého snímku (červeně zvýrazněno), je dobře se přesvědčit před koupí, zda se nejedná o stavby, které podléhají zápisu do KN . Nepodléhají pouze budovy - příslušenství do 16m2.   Je lidskou vlastností si přilepšovat. Tento jev se projevoval hlavně v minulosti, kdy se tolik na ochranu veřejných prostor nedbalo. Pozůstatky vidíme také docela dobře na porovnání mapy KN se skutečností. Pokud se zjistí, že vlastník má zaploceno (většinou do obecního) nezbývá než pozemek oddělit GP a koupit od obce.   V minulosti si s okrajem lesa sedlák nedělal problém, zvlášť když sousení pole bylo jeho. Za doby reálného socialismu bylo pole to, co oral traktor. Pokud se hodilo po skácení lesa zaoblit roh, uoral se. Nechtělo- li se zajíždět velkým traktorem na malou loučku, zasázela se nebo se nechala zarůst. Na tvar lesa je třeba si dát pozor.

 

 

 

 

NOVĚ NÁS NALEZNETE TAKÉ NA FACEBOOKU!!!

http://www.facebook.com/pages/Geonova-sro/523267444361999

   GEONOVA s.r.o.

   Nádražní 397
   580 01 Havlíčkův Brod

   - tel.: 569 428 743
   - fax: 569 428 744

geonova_pic.jpg

20. 4. Marcela

Zítra: Alexandra

Návštěvnost stránek

086260
geonova_foot.png