Sklípek a víno

Již dříve než v roce 2003 jsme začali jezdit do Josefova u Hodonína k panu Kuběnovi na víno. Jenže buď jsme neměli digitální foťák nebo ho neměli s sebou, zkrátka fotky nejsou. Jak je ze snímků patrno, nejdříve provedeme odbornou degustaci ve sklepě a potom nejlépe chutnající vzorky (většinou označené čísly 1,2,3,4) bereme nahoru do chatky nad sklípkem. Nejdříve dochází ke grilování křidýlek a zakousnutí špeku, pak se hraje na kytary, zpívá se a taky popíjí víno. Ráno se balí, pije kafe, kupuje víno domů. Jezdí téměř celá firma. Ti co jednou byli, jedou znova. Charisma jihomoravského  kraje  v tomto místě zprostředkované panem Kuběnou a jeho vínem, uchvátí každého.

 

2003

Toto bylo první zdokumentované "víno". Tehdy tam byli také ještě jihlavští jako naši a v plném počtu.

2005

Snad jen jednou byla pořádná zima, kdy jsme seděli na Moravě v bundách. Bylo to při naší návštěvě v roce 2005. Pan Kuběna se po příjezdu radoval z Tasického skla, někteří troufalí zkoušeli natahovat do koštýře, ovšem vzorky nám "šly" jako vždy dobře.

2006

Jak je vidět v roce 2006 přibyli do "sklípkového týmu" noví členové a rychle se zaběhli v náročné degustační činnosti. Také jsme v tomto roce provedli poprvé hromadnou fotografii. Pan Kuběna se rozplýval nad česnekovým bůčkem, no a křidýlka se v noci mírně přismahla.

2007

V roce 2007 jsme podle fotek zavítali na Moravu v maximálně teplém období, což nejlépe dokumentuje až na kůži lehký oděv některých účastníků pánské části výpravy ještě pozdě v noci. Kytary šly z ruky do ruky. Víno bylo dobré, jak jinak. Příště jedeme zase.

2009
I letos jsme byli zkusit jak se na Moravě v loni urodilo. Skupina A i skupina B se šťastně setkaly u sklípku. Degustace proběhla z několika sudů. Tož - milerka, veltlín, burgunda a i něco sauvignonu. Pan Kuběna by žádný patok (moravskou hantýrkou "sračky májové") nenalil. Domů odjíždíme pokaždé s čím dál větším nákladem.

pøíjezd

první degustace

degustace mužù

deustace ženy

spoleèné foto ve sklípku

právì zaèínáme

nejen pitím je èlovìk živ na motavì

veèerní košt s kytarou

  2010


V tomto roce došlo k jedné podstatné změně. Místo k panu Kuběnovi jsme zavítali do Velkých Bílovic asi 10km od Břeclavi. Tradiční vinašská oblas plná sklípků nás na první pohled uchvátila.
 

 
 
       
       
       

2011   


Rok 2011 dle počtu "sklípkového týmu" byl velmi chudý. Jen tvrdé jádro dorazilo k panu Mádlovi do Velkých Bílovic na degustaci  kvalitního ročníku. Přesto musíme konstatovat, že pan Kuběna byl pan Kuběna.

                                                                                 

       
       
       
       

 2012 

 

   

 

NOVĚ NÁS NALEZNETE TAKÉ NA FACEBOOKU!!!

http://www.facebook.com/pages/Geonova-sro/523267444361999

   GEONOVA s.r.o.

   Nádražní 397
   580 01 Havlíčkův Brod

   - tel.: 569 428 743
   - fax: 569 428 744

geonova_pic.jpg

20. 4. Marcela

Zítra: Alexandra

Návštěvnost stránek

086259
geonova_foot.png